Dziś już IV niedziela Wielkiego Postu, zwana „Laetare” i stąd kolor różowy.
Spotkanie Akcji Katolickiej będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
Do spowiedzi przed Odpustem Parafialnym zapraszamy we wtorek od godz. 16.30 oraz przed każdą Mszą św. poranną i wieczorną.
W ramach tych odpustowych przygotowań w środę po Mszy o godz. 17.00 zapraszamy na Czuwanie Pasyjne, które poprowadzi ks. Łukasz Cyrnek z Jasła z naszym Chórem Parafialnym. Dla kandydatów do bierzmowania będzie to obowiązkowe nabożeństwo zamiast poniedziałkowej katechezy.
W czwartek nasza parafia przeżywa Odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Jest to dzień pracy i nauki w szkołach. Dlatego Msze św. poranne będą o godz. 7.00 i 9.00, a Suma Odpustowa o godz. 18.00. Kazania odpustowe przez cały dzień wygłosi ks. dr Mateusz Rachwalski, przełożony WSD w Rzeszowie.
W piątek Drogę Krzyżową o godz. 16.30.
Zarząd Spółki Wodnej „Rybnik” zaprasza wszystkich członków spółki na Walne Zebranie, które odbędzie się 20 marca 2026 r. (piątek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej o godz. 18.00. Szczegółowy plan zebrania znajduje się na wywieszonych plakatach.
Straż Pożarna oraz Stanowisko ds. bezpieczeństwa ludności Gminy Sękowa informują: Na najbliższą sobotę, 21 marca 2026 r. na godz. 17.00 planowane jest przeprowadzenie testu systemu alarmowania i ostrzegania ludności. Przy użyciu syren znajdujących się na budynkach remiz OSP zostanie nadany dźwięk alarmu dla ludzkości cywilnej – 3 minutowy sygnał modulowany. Planowane jest jednoczesne uruchomienie alarmu dla całej gminy i powiatu. Ćwiczenie ma na celu sprawdzenie poprawności działania systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach w powiecie gorlickim.
Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne połączone z Rekolekcjami Szkolnymi, które poprowadzi ks. Andrzej Sroka, proboszcz z Biecza.. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w naukach i nabożeństwach, a rodziców uczniów naszych szkół prosimy o dopilnowanie swoich dzieci w tej ważnej sprawie. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie parafii.
Zapraszamy serdecznie na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 27 marca, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli przy ul. Krakowskiej. Więcej szczegółów na plakacie i stronie internetowej.
Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
W minionym tygodniu odeszła do wieczności kolejna parafianka śp. Teresa Więcek z ul. Kochanowskiego. Prośmy dla niej o Boże miłosierdzie: „Dobry Jezu …”.