1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 2. Bezpośrednio po sumie zapraszam na plebanię Radę Duszpasterską.
 3. Jutro 13. maja przypada 117. rocznica Objawień MB w Fatimie. Zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie do starego kościoła na godz.18.00, które poprowadzi ks. Jerzy Gondek – proboszcz sąsiedniej parafii, z chórkiem dziecięco-młodzieżowym. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć ofiarę na misje dla ks. bpa Krzysztofa Kudławca pochodzącego z Gorlic, a pracującego w Ekwadorze.
 4. We wtorek Święto św. Macieja Apostoła.    
 5. W czwartek Święto św. Andrzeja Boboli i odpust w Gorlicach.    
 6. W sobotę, 18. maja, w Katedrze Rzeszowskiej będą święcenia kapłańskie diakonów. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego              i zakończenie okresu wielkanocnego. Czas Komunii Świętej wielkanocnej trwa             o tydzień dłużej, do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Kto nie ma przeszkód,         a jeszcze tego nie uczynił niech pamięta aby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej. Składka z przyszłej niedzieli jest na Katolickie Radio VIA.
 8. W naszej parafii za tydzień na Sumie, o godz.10.30 I-sza Komunia Święta dzieci z klas trzecich. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy aby wybrały sobie inną Mszę św. Przez cały następny „biały tydzień” zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. i Majówkę na godz. 18.00. Na zakończenie „białego tygodnia” dzieci              z rodzicami udają się na pielgrzymkę dziękczynna do Kalwarii Zebrzydowskiej             i Wadowic.
 9. Za tydzień w Kobylance będzie Odpust z racji Zesłania Ducha Świętego (plakat w gablocie).
 10.  Za dwa tygodnie na sumie będzie Rocznica I-szej Komunii Św.
 11.  W tym roku Boże Ciało wypada 30. maja. Główna Msza św. będzie              w kościele parafialnym, a procesja przejdzie osiedlami za kościołem i za cmentarzem.    I ołtarz będzie w okolicy p. Szlochów i Ciesielskich, II – obok p. Zawiłów, III – obok    p. Rowińskich, a IV obok p. Gorzkowicz. Bardzo proszę aby wszyscy sąsiedzi włączyli się w przygotowanie ołtarzy. Główne elementy dekoracji są na plebani, a pozostałe we własnym zakresie.
 12.  Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w Boże Ciało (30. maja) do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Oraz na pielgrzymko-wycieczkę do Przemyśla i okolic w dniu 15. czerwca. Zapisy u ks. Dominika.
 13.  Obwieszczenie Starosty Gorlickiego …
 14.  Zawiadomienie Sołtysa z Siar …
 15.  Zarząd Spółki Wodnej „Rybnik” …
 16.  Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej: „Niedziela”i „Dobre Nowiny”.
 17.  W piątek na naszym cmentarzu pochowany został śp. Bronisław Gawor          z ul. Węgierskiej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.