1. Dziękuję za ofiary, które pokryją koszty tegorocznego ogrzewania kościoła, a p. kościelnemu za wykoszenie placu kościelnego.
 2. Jutro liturgiczne Święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Solenizantkom życzymy potrzebnych łask Bożych i wstawiennictwa patronki.
 3. W środę, 1. maja, przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
 4. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedzielę zapraszamy do starego kościoła na 15.30, a w dni powszednie do kościoła parafialnego po Mszy św. wieczornej.
 5. Nabożeństwa majowe będą organizowane również w cerkwi w Owczarach      o godz. 17.00 oraz przy kapliczkach: na Szlabancie o 19.30, a na granicy Siar                 z Owczarami o 17.30.
 6. Dzieci za udział w tych nabożeństwach będą zbierać naklejki.
 7. W czwartek, 2. maja Święto Flagi Narodowej. Wywieśmy biało-czerwoną flagę na najbliższe dni majowe.
 8. W piątek Uroczystość MB Królowej Polski oraz kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dlatego też nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w każdą niedzielę z wyj. Mszy św. o godz. 16.00, która będzie w kościele parafialnym. Uroczysta Suma o godz. 10.30 będzie w intencji Ojczyzny, oraz Strażaków, a po niej okolicznościowy program słowno – muzyczny przygotowany przez nauczycieli i młodzież z SP w Siarach.
 9. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.
 10.  Odwiedziny chorych będą w II-gi piątek miesiąca (10. maja) od godz. 9.00.
 11.  W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków. Wszystkim druhom i druhnom dziękujemy za odwagę i męstwo w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia oraz mienia, a także za udział w religijnych wydarzeniach w parafii. Życzymy zdrowia i bezpieczeństwa w zaszczytnej służbie oraz opieki św. Floriana. Msza św. w ich intencji będzie 3. maja na sumie.
 12.  Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915” oraz Wójt Gminy Sękowa zapraszają na Piknik Historyczny i obchody 109. rocznicy „Bitwy pod Gorlicami” pod hasłem „Nigdy więcej wojny”. Widowisko odbędzie się w sobotę, 4. maja – początek      o 16.30. Wydarzenie to poprzedzone będzie modlitwą ekumeniczną w intencji poległych i o pokój na świecie.  Szczegóły tych obchodów w internecie i na plakatach.
 13.  Od przyszłej niedzieli msze św. o godz. 16.00 będą już w starym kościele.
 14.  Składkę z przyszłej niedzieli przekażemy na WSD i cele diecezjalne.
 15.  W poniedziałek, 6. maja Msza św. wieczorna z nabożeństwem majowym będzie w starym kościele z racji Święta Patronalnego św. Apostołów Filipa i Jakuba. To nasz mały Odpust kościółkowy.
 16.  Na tablicy ogłoszeń wywieszone są kolejne zapowiedzi przedślubne.
 17.  Przypominam o trwających zapisach na wycieczkę do Przemyśla, Krasiczyna i Strachociny w dniu 15. czerwca. Cena ok. 150 zł.
 18.  Planowany jest również wyjazd do Rzeszowa na Koncert Jednego Serca          i Jednego Ducha 30. maja, w Boże Ciało. Niepełnoletni tylko z opiekunami.
 19.  Wychodząc z kościoła zabierzmy prasę katolicką.