1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu.
 2. Dziś Niedziela Palmowa z poświęceniem palm.
 3. Zapraszamy na kiermasz świąteczny przed kościołem.
 4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z 25 marca liturgicznie przeniesiona jest dopiero na 8 kwietnia. 
 5. Wójt Gminy Sękowa Pani Małgorzata Małuch serdecznie zaprasza chętnych do włączenia się w tegoroczną akcję „Posprzątaj z nami Małopolskę!” Startujemy        25 marca o godz. 15.00 przy Urzędzie Gminy oraz kościele pw. Św. Filipa i Jakuba. Prosimy o zabranie z sobą rękawiczek jednorazowych. Zakończenie akcji o godz. 17.30 ogniskiem przy Placu Zabaw „Shrek” w Sękowej.
 6. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać ze spowiedzi przed świętami to spowiadać będziemy we wtorek w Parafii św. Jadwigi Królowej, a w środę w Bazylice.   
 7. Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Po nabożeństwie Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadzał „chlebki miłosierdzia” za dobrowolną ofiarę na rzecz potrzebujących.
 8. W Wielki Piątek przez cały dzień od godz. 7.30 adorujemy Pana Jezusa         w Ciemnicy. Droga Krzyżowa będzie o 17.30. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, następnie Gorzkie Żale i adoracja do północy. W Owczarach Drodze Krzyżowej o godz. 19.30 przewodniczyć będzie schola dziewczęca. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 9.  W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie od 7.30.   
 10.   Poświęcenie pokarmów w Sękowej co godzinę od godz. 8.00 do 12.00, a w Owczarach o 12.30. W przerwach będzie możliwość spowiedzi, ale tylko dla losowych przypadków.
 11.   Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się na placu kościelnym przy ognisku o godz. 19.00 gdy zacznie zapadać zmrok. Prosimy o przyniesienie do świątyni świec.
 12.   W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. z procesją rezurekcyjną wokół kościoła parafialnego będzie o godz. 6.00.
 13.   Przez dwa dni świąteczne nie będzie Mszy św. o 16.00. Jest to szczególny czas na świętowanie w gronie rodzinnym.
 14.   Za dwa tygodnie wybory samorządowe. Wybierajmy dobrych gospodarzy. Ale pamiętajmy również, że za kandydatami stoją konkretne partie polityczne, a te nie zawsze popierają wartości chrześcijańskie. Nie wyobrażam sobie aby katolik głosował na listę tej partii, która walczy z wartościami chrześcijańskimi takimi jak małżeństwo, rodzina czy życie nienarodzonych. 
 15.   Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 16.   Wczoraj zmarła śp. Barbara Janik. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek    o godz. 13.30. Polećmy ją  Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu …”.