1. Dzisiaj, z racji kolejnej rocznicy objawień MB w Lourdes, przeżywamy w całym Kościele 32. Światowy Dzień Chorego. Za chwilę odmówimy Litanię Loretańską w intencji chorych. Prosimy jednocześnie aby po Mszy św. pozostali ci chorzy, którzy pragną przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Dla chorych są obok prasy wyłożone Modlitewniki z dużym nadrukiem za dowolną ofiarę oraz obrazki  okolicznościowe.
 2. Od dzisiaj przeżywamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pomyślmy o konkretnych postanowieniach trzeźwościowych.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
 4. W środę popielcową, 14 lutego rozpoczynamy 40-to dniowy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować przez modlitwę, post i jałmużnę do Świąt Paschalnych. Msze św. w środę będą w Sękowej o 7.00, 9.00 i 17.00, a w Owczarach    o 15.30. W tym dniu obowiązuję post ścisły, tzn. od 14 roku życia jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tak jak w każdy piątek), a od 18 do 60 roku także ilościowy (trzy posiłki dziennie; w tym jeden do syta, a dwa lekkie). Składka ze środy popielcowej przeznaczona jest na Caritas.
 5. Również w środę przypada Świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy oraz Świętego Walentego – patrona zakochanych.
 6. W piątek przed Mszą św. wieczorną czyli o 16.30 rozpoczynamy Drogi Krzyżowe.
 7. Natomiast od przyszłej niedzieli zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 16.00! Msze św. popołudniowe będą więc ok. 16.45.
 8. Również w I-szą Niedzielę Wielkiego Postu Bazylika gorlicka zaprasza na Odpust ku czci Jezusa Ubiczowanego.
 9.  Za tydzień będą do nabycia skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
 10.  Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 11.  W dniu dzisiejszym w Pałacu Długoszów „U Schabińskich” od godz. 8.00 do godz. 14 trwa kolejny „Pchli Targ”. Wstęp wolny.
 12.  Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach informuje i przestrzega przed oszustwami, do jakich ciągle dochodzi na szkodę starszych ludzi. Celem wyłudzenia pieniędzy oszuści podają się za członka rodziny, policjanta, urzędnika, pracownika banku, a nawet żołnierza i zmyślają różne historyjki o wypadkach drogowych, tajnych akcjach Policji czy konieczności zabezpieczenia pieniędzy na koncie bankowym. Nie wolno podawać im żadnych poufnych danych, a tym bardziej przekazywać pieniędzy. Obok prasy są ulotki od policji na ten temat. Przekażmy je seniorom.