1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na WSD i cele diecezjalne.
  2. Dziś na Jasnej Górze odbywają się Ogólnopolskie Dożynki.
  3. Jutro o godz. 8.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego     i katechetycznego. Zapraszamy Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły oraz uczniów z rodzicami. Ciąg dalszy uroczystości w szkołach: w Sękowej o godz. 9.00,      a w Siarach o godz. 9.15.   
  4. W tym tygodniu po wakacyjnej przerwie zaczynają swoje pierwsze spotkania formacyjne grupy parafialne:

– we wtorek o godz. 16.00 ministranci i lektorzy

– w środę po Mszy św. o godz. 18.00 Akcja Katolicka oraz Grupa Uwielbienia

– w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 KSM

Zapraszamy do tych grup dotychczasowe osoby oraz nowych kandydatów.

5. W czwartek, w ramach „Narodowego Czytania” zapraszamy do Karpackiej Majsterni Ziół (stara plebania) na wysłuchanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Początek o godz. 17.00.

6. W piątek w gorlickiej Bazylice główny Odpust ku czci Narodzenia NMP.

7. U nas w tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie ziarna siewnego z okazji MB Siewnej. Zapraszamy wszystkich rolników aby wysiew ziarna na swoich polach rozpoczęli z Bożym błogosławieństwem.

8. Kustosz Sanktuarium w Kobylance zaprasza od piątku do niedzieli na Odpust ku czci Jezusa Ukrzyżowanego oraz na Parafialny Piknik Rodzinny. Więcej informacji na plakatach.

9. W przyszła niedzielę, 10. września, w Markowej k. Rzeszowa odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów, która za heroiczną postawę wiary i odwagi w ukrywaniu Żydów w czasie II wojny światowej została rozstrzelana przez niemieckich okupantów.

10.  Zapraszam jak zwykle do  czytania prasy katolickiej.