1. Dziś, 13. sierpnia o 16.00 będzie Msza św. w starym kościele połączona z Nabożeństwem Fatimskim. Serdecznie zapraszamy.
  2. Na Jasnej Górze staną dziś pątnicy z Rzeszowa po 10-cio dniowej Pieszej Pielgrzymce. Powierzamy im nasze intencje aby je przedstawili Matce Najświętszej.
  3. Również dzisiaj w Pałacu Długosza „U Schabińskiej” od godz. 8.00 do 14.00 odbywa się „pchli targ” z możliwością darmowego zwiedzania pałacu.
  4. We wtorek, 15. sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. w porządku niedzielnym będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Na sumie o godz. 10.30 poświęcimy tradycyjnie wieńce dożynkowe z naszej parafii.
  5. Odpusty parafialne przeżywają w tym dniu Małastów i Lipinki.
  6. Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 19. sierpnia. Uroczysta Msza św. z wieńcami dożynkowymi z całej gminy będzie o godz. 14.00. Ciąg dalszy uroczystości dożynkowych na stadionie, gdzie będzie prezentacja zespołów wieńcowych i okolicznościowy program artystyczne, śpiew tradycyjnych pieśni ludowych, zabawy dla dzieci oraz koncerty, min. zespołu „Łzy”.
  7. Za tydzień w niedzielę będzie zbiórka do puszek na Hospicjum dla Polaków działające w Wilnie na Litwie. Hospicjum prowadzą siostry zakonne i nie maja żadnego wsparcia ze strony państwa litewskiego.
  8. Wychodząc z kościoła zabierzmy prasę katolicką.
  9. Wczoraj odeszła do wieczności nasza parafianka z ul. Kochanowskiego        śp. Halina Zabierowska. Pogrzeb jutro o godz. 11.30. Pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała i  Różaniec. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu…”