1. Dziękuje za generalne sprzątanie w ubiegłym tygodniu kościoła i porządki wokół świątyni rodzicom dzieci komunijnych oraz za dar ołtarza w kwocie 1 000 zł. Rodzice młodzieży bierzmowanej złożyli wcześniej jako dar ołtarza 3 000 zł. Ofiary te wykorzystamy w tegorocznych inwestycjach parafialnych.
 2. Bóg zapłać p. Antoniemu Przybylskiemu z 50 żarówek do żyrandoli.
 3. Dziękuje również p. Zygmuntowi Rybczykowi wraz z chórzystami Mirosławem Romanem i Wojciechem Tomasikiem oraz swoimi pracownikami             za porządki przy drzewie na plebanii.  
 4. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.
 5. W Kobylance trwa Odpust Parafialny.
 6. Jutro Święto Matki Kościoła. Msze św. w kościele parafialnym o 7.00 i 18.00.
 7. We wtorek przy kapliczce na Szlabancie o godz. 19.15 po Majówce będzie ostatnie przed wakacjami spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. W środę, 31 maja przypada w kalendarzu Święto Nawiedzenia NMP.
 9. Również w środę na parkingu przy OSP Sękowa od godz. 11.30 do 13.00 będzie bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Obowiązują zapisy. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 10.  W czwartek przeżywać będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego          i Wiecznego Kapłana.
 11.  W piątek, 2 czerwca cała nasza diecezja obchodzi 32 rocznicę pielgrzymki        św. Jana Pawła II do Rzeszowa i poświęcenia kościoła, który następnie został Katedrą.
 12.  Jest to również I-szy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.  
 13.  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.
 14.  W czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, 8 czerwca przeżywać będziemy Boże Ciało. Mszę polową planujemy na stadionie, a ołtarze procesyjne:          I przed wejściem na główną ulicę przygotuje Pani Sołtys z sąsiadami, II Państwo Skrypak z sąsiadami, III będzie naprzeciw Państwa Nowaków – sąsiadów prosimy         o przygotowanie i IV przygotuje Państwo Tajak z sąsiadami. Konstrukcje i banery do ołtarzy są gotowe na plebanii. Wspólne przygotowanie ołtarzy może pogłębić relacje sąsiedzkie, a przede wszystkim ożywić wiarę wśród parafian.
 15.  Są jeszcze wolne miejsca na wspólny wyjazd do Rzeszowa w Boże Ciało na Koncert „Jednego Serca i Jednego Ducha”. Zapisy u ks. Dominika.    
 16.  Ks. Bp Krzysztof Kudławiec z Gorlic, a pracujący w Ekwadorze, otrzymał    od nas trochę pogrzebowych intencji mszalnych: Msze gregoriańskie za śp. Irenę Osetek, śp. Halinę Więcek i śp. Krystynę Pudło oraz za śp. Helenę Tenerowicz 9 int.,   za śp. Edwarda Jopek 13 int., za śp. Czesławę Przybyłowicz 24 int. oraz za śp. Barbarę Walczyk 18 int. (razem 154 int.) Dla misjonarzy to poważne wsparcie finansowe, a nasi zmarli nie muszą długo czekać na pomoc modlitewną. O czasie ich odprawiania będę informował na bieżąco.
 17.  Obecnie przebywa w Polsce misjonarz z mojej parafii rodzinnej pracujący     w Argentynie. Zaprosiłem go do Sękowej. Gdyby ktoś chciał przekazać mu jakieś intencje z pogrzebu to proszę o kontakt.
 18.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Obok „Niedzieli” jest drugie czasopismo na próbę, kwartalnik zatytułowany „Magazyn” w cenie 15 zł.