1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie zakonne i misyjne.
 2. Dziękuję za ofiary, które pokryją koszty tegorocznego ogrzewania kościoła.
 3. Dzieci, które uczęszczały na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście zapraszamy do zakrystii po odbiór nagród.
 4. Jutro, 1. maja, przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
 5. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedzielę zapraszamy do starego kościoła na 15.30, a w dni powszednie do kościoła parafialnego na godz. 18.30. Dzieci za udział w tych nabożeństwach będą zbierać naklejki z Matką Bożą z różnych sanktuariów w Polsce.
 6. Nabożeństwa majowe będą organizowane również w cerkwi w Owczarach      o godz. 17.00 oraz przy kapliczkach: na Szlabancie o 19.30, a na granicy Siar                 z Owczarami o 17.30.
 7. We wtorek, 2. maja Święto Flagi Narodowej. Wywieśmy biało-czerwoną flagę na najbliższe dni majowe.
 8. Wójt Gminy Sękowa zaprasza na Piknik Historyczny i obchody 108. rocznicy „Bitwy pod Gorlicami”. W ramach tych obchodów będą: modlitwy w intencji poległych na cmentarzach wojennych, IV Międzynarodowy Półmaraton oraz widowisko historyczne poprzedzone modlitwą ekumeniczną w intencji poległych i o pokój na świecie. Szczegóły tych obchodów w internecie i na plakatach.
 9. W środę Uroczystość MB Królowej Polski oraz kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę z wyj. Mszy św. o godz. 16.00, która będzie w kościele parafialnym. Uroczysta Suma o godz. 10.30 będzie w intencji Ojczyzny, a po niej okolicznościowy program słowno muzyczny przygotowany przez nauczycieli i młodzież ze szkoły w Sękowej.
 10.  W czwartek przypada wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków. Wszystkim druhom i druhnom dziękujemy za odwagę i męstwo w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia oraz mienia, a także za udział w religijnych wydarzeniach w parafii. Życzymy zdrowia i bezpieczeństwa w zaszczytnej służbie oraz opieki św. Floriana.
 11.  W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed wieczornymi mszami.
 12.  Odwiedziny chorych z sakramentami będą w I-szy piątek od godz. 9.00.
 13.  W sobotę, 6. maja  Msza św. wieczorna z nabożeństwem majowym będzie    w starym kościele z racji Święta Patronalnego św. Apostołów Filipa i Jakuba. To nasz mały Odpust kościółkowy.
 14.  Składkę z przyszłej niedzieli przekażemy na WSD i cele diecezjalne.
 15.  Wychodząc z kościoła zabierzmy prasę katolicką.
 16.  W piątek odeszła do wieczności śp. Barbara Wojteczek. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Prośmy o Miłosierdzie Boże dla niej: „Dobry Jezu…”.