1. Akcja Katolicka serdecznie dziękuje za ofiary złożone do puszek na uchodźców ze Wschodniej Ukrainy, którzy schronili się we Lwowie. Zebrano 3 082 zł.
 2. Bóg zapłać za ofiary jakie za chwilę złożymy do puszek na poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 3. Od dzisiaj przeżywamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pomyślmy o konkretnych postanowieniach trzeźwościowych.
 4. Od jutra wracamy do katechez dla kandydatów do bierzmowania. W tym tygodniu na spotkanie zapraszam uczniów klasy VIII w Siarach i Gorlicach, a za tydzień uczniów klasy VIII w Sękowej.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów.
 6. W środę popielcową, 22 lutego rozpoczynamy 40-to dniowy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować przez modlitwę, post i jałmużnę do Świąt Paschalnych. Msze św. w środę będą w Sękowej o 7.00, 9.00 i 17.00, a w Owczarach    o 15.30. W tym dniu obowiązuję post ścisły, tzn. od 14 roku życia jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tak jak w każdy piątek), a od 18 do 60 roku także ilościowy (trzy posiłki dziennie; w tym jeden do syta, a dwa lekkie).
 7. W piątek przed Mszą św. wieczorną czyli o 16.30 rozpoczynamy Drogi Krzyżowe.
 8.  Natomiast od przyszłej niedzieli zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 16.00! Msze św. popołudniowe będą więc ok. 16.45.
 9.  W I-szą Niedzielę Wielkiego Postu Bazylika gorlicka zaprasza na Odpust     ku czci Jezusa Ubiczowanego.
 10.  Za tydzień będą do nabycia skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
 11.  Również za tydzień Maksymilian Waląg, nasz młodszy organista, w ramach Szkoły Muzycznej zagra krótki koncert organowy (2 utwory) po mszach o 9.00 i 16.45.
 12.  Tydzień temu zmarł, a wczoraj był pogrzeb młodego parafianina z Siar – Granic śp. Michała Owczarza. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.
 13.  Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 14.  Caritas Diecezji Rzeszowskiej przypomina o możliwości odpisu 1,5% podatku na szlachetne cele. Ulotki są wyłożone obok prasy.
 15.  Misje Parafialne przeżywać będziemy od 5 do 12 marca. Szczegółowy Plan Misji rozdają ministranci.