1. Dzisiejsza niedziela to XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Ukrainie.
  2. Również dzisiaj o 17.00, czyli po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia, który przygotował ks. wikariusz           z zespołem muzycznym. Serdecznie zapraszamy.
  3. Z inicjatywy Papieża Franciszka, przeżywamy co roku w całym Kościele Światowy Dzień Ubogiego. Z tej okazji Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje nam tzw. torby miłosierdzia. Można je zabrać z zakrystii aby zrobić swoją paczkę dla wybranej ubogiej osoby z parafii. Następnie może ją przekazać osobiście lub przez Parafialne Koło Caritas. Zachęcamy do tej szlachetnej inicjatywy.  
  4. W piątek, 18 listopada, w rocznicę męczeńskiej śmierci, wspominamy Patronkę naszej diecezji oraz KSM-u bł. Karolinę Kózkówną.             .
  5. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.
  6. Wokół kościoła parafialnego przy ogrodzeniu trwają intensywne prace aby je zakończyć i rozliczyć jeszcze w tym roku. Elementy metalowe wraz z główną bramą zabrane zostały do pracowni, a stara podmurówka została usunięta. Od jutra kontynuujemy prace przy prostowaniu, uzupełnianiu braków i piaskowaniu elementów kamiennych oraz przy szalunkach i wylaniu nowej podmurówki. Część prac specjalistycznych wykona zamówiona firma remontowa, ale przy pracach pomocniczych konieczna będzie pomoc parafian w ramach naszego wkładu własnego. Prosimy zatem panów, którzy dysponują czasem nawet na kilka godzin, np. przed drugą zmianą. Prace trwają od 8.30 do wieczora. Rodziny, które nie mogą pomóc fizycznie proszone są o pomoc finansową w podpisanych kopertach na tacę. W minionym tygodniu tylko kilka osób przyszło do pomocy, a przecież kościół parafialny to nasza parafialna wizytówka, a wyremontowane ogrodzenie posłuży przyszłym pokoleniom przez kolejne 100 lat.
  7. Kolejny raz wpłynęło zapytanie o inwestycję na cmentarzu przy składowaniu śmieci. To też ważna sprawa, ale te wydatki muszą poczekać cierpliwie dopóki nie wypłacimy do końca organów (jeszcze zalegamy ponad 50 tyś. zł.) oraz rozliczymy wniosku związanego z remontem ogrodzenia gdzie konieczny jest wkład własny         (w przeciwnym razie utracimy dofinansowanie).
  8. Wójt gminy Sękowa informuje o rozpoczęciu naboru wniosków na zakup węgla po preferencyjnych cenach. Zakupem węgla objęci są mieszkańcy uprawnieni do dodatku węglowego. Wnioski można składać w terminie do 25 listopada w Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej (w budynku GOK-u).
  9. Dziś do 14.00 w Pałacu Długosza odbywa się „Pchli Targ”. W tym czasie można bezpłatnie zwiedzać ten obiekt.     
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.