1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy zasłużonego odpoczynku, a pozostałym udanych urlopów.

2.W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka na działalność Stolicy Apostolskiej. 

3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie przed mszami, a w piątek od godz.17.30.

4. Chorych z sakramentami odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

5. W minionym tygodniu ks. biskup ogłosił zmiany personalne na parafiach naszej diecezji, które nastąpią pod koniec sierpnia. Po 3 latach pięknej pracy odchodzi do Sokołowa Młp. ks. Bartłomiej Ołyniec. Na jego miejsce przychodzi także neoprezbiter ks. Dominik Świeboda z Palikówki.

6. Odchodzi również organistka p. Justyna, a na jej miejsce na czas próby           w czasie swoich wakacji zgłosił się Maksymilian Waląg z Gorlic. Jest uczniem LO        i Szkoły Muzycznej.

7. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę odbędzie się 2 lipca. Organizujemy wspólny wyjazd z Rynku Głównego w Gorlicach o godz. 5.00. Zapisy do dzisiaj.

8. Trwają zapisy na 45. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy, który umieszczony jest na stronie: https://pielgrzymka.rzeszow.pl/. Tradycyjna forma pielgrzymowania 10 dni – koszt 250 zł. Sztafetowa dla grupy bł. Karoliny z Gorlic (4 dzień czyli 7 sierpnia w niedzielę ze Szczucina do Nowego Korczyna) – koszt 40 zł. Przewodnikiem naszej grupy jest        Ks. Paweł Gąsior z Parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach (tel. 721 642 118).

9. Od 29 czerwca aż do skutku będą wykonywane usługi kominiarskie               w Sękowej w cenie 28 zł. Kontrola i czyszczenie kominów jest dla naszego bezpieczeństwa obowiązkowe.

10. Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gorlicach zaprasza na szkolenie z zakresu aktualnych możliwości uzyskania dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji                 i Modernizacji Rolnictwa w 2022 r. Szkolenie odbędzie się 30.06.2022 r. (tj. czwartek) godz. 14.00 w budynku GOK w Sękowej. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

11. Dobiegają końca prace przy uruchomieniu naszych organów. Wymagają jeszcze regulacji intonacji oraz solidnego nastrojenia. Cały czas pracują nad tym          p. Bernard i p. Aleksander. Dziś po każdej Mszy św. zapraszamy na próbkę możliwości tego sprzętu. Dziękując za dotychczasowe ofiary proszę aby wg możliwości do tego zadania dołączyła się finansowo druga połowa parafian.

W Gablocie są nowe zapowiedzi przedślubne.

Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.