Dnia 3 lipca Liturgiczna Służba Ołtarza wraz z ks. Jackiem Pirogiem oraz ks. Bartłomiejem Ołyńcem udała się na pielgrzymko-wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

Wszystko zaczęło się o godzinie 7:30, kiedy to zebraliśmy się na parkingu kościelnym i po krótkiej chwili wyruszyliśmy ? do Kalwarii Zebrzydowskiej – naszego pierwszego punktu pielgrzymko-wycieczki.

Podczas jazdy rozmawialiśmy, śmialiśmy się i graliśmy w różne gry ?, ale nie zabrakło nam również modlitwy ??. Odmówiliśmy różaniec i pomodliliśmy się o udaną pielgrzymkę i szczęśliwą drogę.

Kiedy dojechaliśmy do pierwszego punktu, udaliśmy się w stronę Bazyliki. Tam przed wejściem zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć ?, a potem weszliśmy do środka.

Po krótkiej modlitwie i zwiedzeniu głównego i bocznego Ołtarza, przyszedł do nas Pan przewodnik, który opowiadał nam historię Kalwarii podczas zwiedzania dalszej części Bazyliki.

Następnie udaliśmy się na Mszę świętą przy głównym ołtarzu Bazyliki, która była odprawiana w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza.

Później poszliśmy na pyszny obiadek ?, a następnie kupiliśmy sobie pamiątki.

Po jakimś czasie udaliśmy się w dalszą drogę. Kolejnym punktem naszej pielgrzymko- wycieczki, było zwiedzenie rodzinnego miasta papieża, czyli Wadowic.

Gdy wysiedliśmy z autobusu, skierowaliśmy się do Bazyliki, w której został ochrzczony Karol Wojtyła.

Pomodliliśmy się przy chrzcielnicy, a następnie poszliśmy do muzeum ?️ Jana Pawła II. Tam dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek i zobaczyliśmy ? rzeczy z życia papieża.

Po zakupie pamiątek udaliśmy się na kremówki papieskie. Były wyśmienite ?.

Ostatnim punktem naszej pielgrzymko – wycieczki był McDonald’s, w którym spożyliśmy kolację ???. Niestety był to już ostatni punkt naszej wycieczki ?.

Niedługo potem dojechaliśmy do Sękowej i nasza przygoda się skończyła. Wszyscy miło będziemy wspominać tą pielgrzymko – wycieczkę.

Relację zdała Oliwia, za co bardzo dziękujemy 🙂 Za wykonanie zdjęć dziękujemy Pani Renacie 🙂