1.  W dalszym ciągu ze względu na nasze bezpieczeństwo ograniczamy zgromadzenia religijne. W naszej świątyni parafialnej jednocześnie może przebywać 21 wiernych plus obsługa. Jeśli będzie odpowiednia pogoda to można gromadzić się na placu kościelnym z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa. Przyłączamy się do apelu Księdza Biskupa, aby korzystając z dyspensy przeżywać nabożeństwa w swoich domach za pośrednictwem mediów. Liturgia Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty z naszej świątyni transmitowana będzie na Gorlice TV.
 2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na ogrzewanie oraz kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu. Ze względów bezpieczeństwa ofiary na powyższe cele można też wpłacać na konto parafialne: 76 8795 0005 2001 0007 6760 0002.
 3. Dziś Niedziela Palmowa z poświęceniem palm. Dziękujemy Grupie 50+ Siary-Owczary z Kołem Gospodyń i Gospodarzy oraz rodzinie Moroń za wykonanie pięknych palm. Zapraszamy również na kiermasz świąteczny przed kościołem.
 4. Również dzisiaj Światowy Dzień Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym przeżywany za pośrednictwem mediów.
 5. Po zmianie czasu na letni, od jutra msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.    
 6. Możliwość spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek i środę przed mszami,    a w miarę potrzeby również po ich zakończeniu.
 7. Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
 8. W Wielki Piątek przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. Ostatnia Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście będzie o 17.30. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, następnie Gorzkie Żale i adoracja indywidualna.
 9. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Adoracja Krzyża przez przyklękniecie i bez ucałowania i dotykania Krzyża.
 10. Poświęcenie pokarmów będzie poza świątynią. Jeden kapłan będzie święcił pokarmy na placu kościelnym w Sękowej od godz. 8.00 do 12.00 co pół godziny.        W przerwach będzie możliwość spowiedzi, ale tylko dla losowych przypadków. Drugi kapłan będzie poświęcał pokarmy w terenie. Obok Cerkwi w Owczarach o 9.00,  przy  Domu Strażaka w Owczarach o 9.15, na granicy Owczar i Siar przy kapliczce o 9.30, koło p. Grzegorza Kretowicza za mostem na łące o 9.45, na parkingu przy szkole         w Siarach o 10.00, na parkingu przed Urzędem Gminy w Sękowej o 10.30. 
 11.  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w świątyni o godz. 19.00 gdy zacznie zapadać zmrok. Będzie transmisja na Gorlice TV.
 12. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna            z procesją wokół kościoła parafialnego będzie o godz. 6.00.
 13. Przez dwa dni świąteczne nie będzie Mszy św. o 16.00. Pozostańmy             w domach w gronie domowników.
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 15. Obok prasy i w zakrystii są do nabycia książki o św. Józefie i o św. Rodzinie po 5 zł. Opłatę proszę wrzucić do skarbonki.
 16. Komenda Powiatowa Policji przypomina o zakazie wypalania traw i innych pozostałości po zimie. Plakat na tablicy ogłoszeń.
 17. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie parafialnej.