1. Od dzisiaj przeżywamy Tydzień Trzeźwości.
  2. W środę popielcową, 17 marca rozpoczynamy 40-to dniowy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować przez modlitwę, post i jałmużnę do Świąt Paschalnych. Msze św. w środę z posypaniem głów popiołem będą w Sękowej o 7.00, 9.00 i 17.00, a w Owczarach o 15.30. W tym dniu obowiązuję post ścisły, tzn. od 14 roku życia jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tak jak w każdy piątek), a od 18 do 60 roku także ilościowy (trzy posiłki dziennie; w tym jeden do syta, a dwa lekkie).
  3. W piątek przed Mszą św. wieczorną czyli o 16.30 rozpoczynamy Drogi Krzyżowe. Chętnych do prowadzenia prosimy o wcześniejszy kontakt.
  4. Natomiast od przyszłej niedzieli zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 16.00! Msze św. popołudniowe będą więc ok. 16.45.
  5. Dziękujemy za ofiary kolędowe składane w tym roku na tacę i wpłacane na konto, mimo ze my nie mogliśmy tradycyjnie odwiedzać wszystkich po domach. Około 30% parafian złożyło ofiary, którymi podzielimy się z diecezją (10%) oraz z naszymi ministrantami w ramach potrzeb parafialnych (20%).
  6. Caritas naszej diecezji przypomina o możliwości przekazania 1% swojego podatku na cele dobroczynne. Plakat informacyjny jest w gablocie, a ulotki obok prasy.
  7. Dziękujemy rodzinie Połeć za kolejne odśnieżenie placu kościelnego,               terenu przy plebanii oraz parkingu.