1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy 20 Tydzień Papieski. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na stypendia dla utalentowanej młodzieży.
 2.  W ramach tych obchodów nasz oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian w dniu dzisiejszym na Różaniec Papieski w plenerze. Jeśli nie będzie padało to zbieramy się o godz. 14.30 pod kościołem parafialnym. Trasa poprowadzi chodnikiem w stronę Orlika, a następnie ścieżką turystyczną wzdłuż Sękówki w stronę starego kościółka, gdzie pod Pomnikiem Jana Pawła II zakończymy nabożeństwo śpiewem Barki.  
 3. Przeżywamy obecnie miesiąc różańcowy. W poniedziałek do prowadzenia Nabożeństwa Różańcowego zapraszamy Różę Zuzanny Twardzik, we wtorek             ks. Dariusza, prowadzącego Nabożeństwo Fatimskie, w środę uczniów klasy piątej        i szóstej z Siar, w czwartek kandydatów do bierzmowania z klas ósmych, w piątek uczniów klasy piątej i szóstej z Sękowej, a w sobotę uczniów klas siódmych.
 4. W piątek, 16 października, w rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papież Jana Pawła II Parafia św. Jadwigi Królowej w Gorlicach zaprasza na Wieczór Uwielbienia z Zespołem TELEO. Początek o godz. 19.00.
 5. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary przekażemy na ten cel.
 6. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątrobę, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Będzie to na dodatkowej Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 17.00 zarezerwowanej tylko dla zainteresowanych. Zbiórka o godz. 16.30.
 7. Bardzo dziękuję tej młodzieży za sobotnie porządki wokół kościoła i plebanii.
 8. W najbliższa sobotę próba przed bierzmowaniem dla wszystkich kandydatów o godz. 16.00 oraz możliwość spowiedzi dla kandydatów, świadków, rodziców              i krewnych.   
 9. Kartki na wypominki wyłożone są na bocznych ołtarzach i przy prasie.
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11.  W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na 2021 rok w cenie 20 zł.
 12.  W związku z rosnącym wzrostem zachorowań na korona wirusa oraz nowymi zaleceniami zdrowotnymi prosimy o zakładanie maseczek w świątyni oraz na placu kościelnym.