1. Przeżywaliśmy X Tydzień Wychowania. Wspierajmy rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów w tym jakże odpowiedzialnym zadaniu. Wychowanie młodego pokolenia Polaków zawierzajmy Św. Stanisławowi Kostce.
  2. W Dębowcu trwają uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Bolesnej, Pojednawczyni Grzeszników z La Salette.
  3. Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożymy do puszek na Katolickie Radio Via.
  4. Również dzisiaj w Rzeszowie o godz. 18.00 odbędzie się koncert „JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA”. Szczegóły na plakacie.
  5. Zapraszamy chłopców od III klasy do służenia przy ołtarzu. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z poprzedniego roku będzie w sobotę o godz. 9.00.
  7. W sobotę Odpust Parafialny w Męcinie ku czci Świętych Kosmy i Damiana. Uroczysta suma o godz.11.00.
  8. W przyszłą niedzielę, 27 września w Parafii Smerekowiec będzie Odpust ku czci Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Uroczysta suma o godz. 11.00.
  9. Od dzisiaj zbieramy w kościołach podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, zakazującej tzw. „parad równości”, których celem wcale nie jest szacunek i równość ale przede wszystkim profanacja świętych symboli, figur i obrazów oraz walka z religią katolicką i Kościołem. Parady te demoralizują dzieci i młodzież,     a także propagują małżeństwa homoseksualne z możliwością adopcji dzieci, co jest niezgodne z Dekalogiem i naszą Konstytucją. Listy poparcia tej inicjatywy wyłożone są na ołtarzach bocznych i przy prasie katolickiej. Przy podpisie wymagany jest PESEL     i pełna nazwa miejscowości.