1. Od wczoraj przeżywamy już sierpień ? miesiąc ważnych wydarzeń historycznych dla naszej Ojczyzny. Biskupi apelują o dar trzeźwości i abstynencji.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na WSD i cele diecezjalne.
  3. We wtorek, 4 sierpnia na pątniczy szlak wyruszyła 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona szczególny charakter. Fizycznie bierze w niej udział kilkunastu kapłanów, którzy idą na zasadzie sztafety z modlitwą w ciszy za Kościół, Ojca Świętego oraz o ustanie koronawirusa. My natomiast łączmy się duchowo z pątnikami przez modlitwę oraz Radio VIA.
  4. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed mszami.
  6. Chorych z sakramentami odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
  7. Z racji 5-tej rocznicy ustanowienia Maryi Niepokalanej Patronką Gorlic, Parafia Św. Jadwigi Królowej postanowiła ufundować Dzwon Królewski. Uroczystość poświęcenia dzwonu będzie w Parafii Św. Jadwigi Królowej 15 sierpnia o godz. 17.00. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po przedpołudniowych mszach św. przedstawiciele tej parafii będą wręczać nam zaproszenia na tę uroczystość oraz zachęcać do zakupienia ?cegiełki fundacyjnej?.
  8. Dożynki Gminne odbędą się 16 sierpnia, w niedzielę o godz. 16.00 w starym kościółku w Sękowej. Gminny Dom Kultury w Sękowej zaprasza mieszkańców oraz różne stowarzyszenia i wspólnoty do wykonania wieńców dożynkowych. Zgłoszenia udziału należy dokonać w GOK-u.
  9. Urząd Gminy Sękowa informuje, ze rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu ?Mój Prąd? z możliwością dofinansowania i ulgi podatkowej. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej: mojprad.gov.pl lub w Urzędzie Gminy do 5 sierpnia. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń.