Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna (15.04.2018 r.)

 1. Bóg zapłać paniom za sprzątanie świątyni.
 2. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku lekturą będzie List św. Pawła Ap. do Rzymian /u ministrantów propozycja tekstów zapisana skrótem/.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W ramach Rekolekcji Filmowych w Gorlickim Centrum Kultury we wtorek, 17 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się projekcja filmu „Węzły życia”. W gablocie jest stosowny plakat.
 5. Aby ożywić kult naszego Patrona św. Józefa Oblubieńca NMP wykonane zostały obrazy z Figurą z naszego ołtarza oraz obrazki z modlitwą, które są dzisiaj rozdawane przez ministrantów. Proponuję aby każdego 19-tego dnia miesiąca była odmawiana także Nowenna do św. Józefa na wzór środowej Nowenny do MB Nieustającej Pomocy. 19 kwietnia przypada w najbliższy czwartek, a zatem zapraszam na godz. 18.00 na nowe nabożeństwo.
 6. Również 19 kwietnia Parafia w Krygu organizuje spotkanie modlitewno-formacyjne dla młodzieży. Msza św. o 18.00, następnie katecheza „Jezus jest moim skarbem” oraz wieczór uwielbienia.
 7. Za tydzień przeżywać będziemy w Kościele Niedzielę Dobrego Pasterza połączona z Tygodniem Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. W naszej parafii tydzień później (29 kwietnia) gościć będziemy Siostry Józefitki, które opowiedzą o tym zgromadzeniu i dadzą świadectwo o swoim powołaniu.
 9. Na niedzielę, 29 kwietnia planowana jest również Rekonstrukcja Bitwy Gorlickiej na Pańskich Polach w Sękowej o godz. 15.00. Z tej też racji nie będzie wtedy Mszy św. popołudniowej.
 10. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach przestrzega przed zagrożeniem pożarowym wynikającym z wiosennym wypalaniem traw i różnych śmieci. Specjalny Apel zamieszczony został na tablicy ogłoszeń.
 11. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.

Podobne wpisy