Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła (14.10.2018 r.)

 

 1. Dzisiaj 18 Tydzień Papieski. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek.
 2. Również dzisiaj na rynku gorlickim o godz. 14.00 odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Serdecznie zapraszamy.
 3. Bóg zapłać za kolejne dary dla biednych polskich rodzin we Lwowie. Cały czas zbieramy produkty spożywcze i chemię gospodarczą.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. Ponieważ nie widzę zbyt wielu chętnych do prowadzenia Różańca, to bardzo proszę aby Róże Różańcowe włączyły się w te nabożeństwa. W poniedziałek zapraszam Róże Marzeny Stopa, we wtorek Różę Krystyny Stępień, na środę zgłosiła się Akcja Katolicka, w czwartek proszę Różę Teresy Białoń, w piątek Różę Anny Wszołek, a w sobotę Różę Bogumiły Krygowskiej.
 5. Przypominam o konkursie różańcowym w naszych szkołach. Podpisane prace można składać u swoich katechetów do wtorku.
 6. Przypominamy, że dla kandydatów do bierzmowania organizujemy rekolekcje w Lipinkach od najbliższego piątku do niedzieli. Prosimy rodziców aby poparli tę inicjatywę. We wtorek zamykamy listę uczestników.
 7. Zbliża się 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzeba się godnie do niej przygotować. Od przyszłej niedzieli młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać flagi narodowe w cenie 10 zł. (będą też do nabycia gotowe kołki – 10 zł.)
 8. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na 2019 rok w cenie 20 zł.
 9. Kartki na wypominki wyłożone są na bocznych ołtarzach i przy prasie. Można je składać w kancelarii, zakrystii lub na tacę w opisanej kopercie. Mszę na nowy rok należy zamawiać w kancelarii.
 10. Na naszym cmentarzu parafialnym dokonują się oczekiwane zmiany. Dziękujemy dotychczasowemu grabarzowi p. Piotrowi Tenerowiczowi za wieloletnią posługę. Od 1 października zarządcą cmentarza jest p. Jan Pruchniewicz, a grabarzem p. Piotr Harwat. Pan Jan Pruchniewicz zgodził się nieodpłatnie uporządkować teren zaniedbanego przez wiele lat cmentarza, aby stał się on dla nas wizytówką. Wszystkie dotychczasowe prace wykonane przez jego firmę sam sfinansował. Do prac porządkowych przyłączył się również Urząd Gminy w Sękowej za co serdecznie dziękuję. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych trwają intensywne porządki na grobach naszych zmarłych. Będziemy segregować śmieci cmentarne. Do kontenera wrzucajmy szkło i plastik, a na wyznaczone miejsce składajmy wyschniętą trawę, kwiaty, wieńce i liście. Przy wejściach na cmentarz pojawią się też dodatkowe kosze na śmieci aby już ich nie wyrzucać gdzie popadnie. Będzie też „Regulamin Cmentarza”. Kolejne informacje o cmentarzu będą podawane na bieżąco.
 11. Wójt Gminy Sękowa informuje, ze w ramach drugiego naboru istnieje możliwość składania deklaracji na wymianę źródeł ciepła opartych na paliwach stałych na kotły na paliwa gazowe. Szczegóły w Urzędzie Gminy, pokój 6A.
 12. Wójt Gminy Sękowa zaprasza również na spotkanie w sprawie programu rządowego „Czyste powietrze”, które odbędzie się w szkole w Sękowej w piątek o godz. 18.00. Program przewiduje dofinansowanie na wymianę starych źródeł ciepła, docieplenie budynku, wymianę stolarki, instalację odnawialnych źródeł energii.
 13. W przyszła niedziele dobędą się w całej Polsce wybory do samorządów. Nie możemy być obojętni na to, kto będzie dbał o naszą „Małą Ojczyznę”. Dlatego trzeba wziąć udział w wyborach i postawić na ludzi uczciwych, wiarygodnych i popierających właściwe wartości moralne.

Podobne wpisy